Lida Kullanırken Kalori HesaplayınGenel

Lida Kullanırken Kalori Hesaplayın

Lida ürününü kullanırken müşterilerin merak ettiği bir soru vardır. “Nasıl kalori hesaplanır? Günlük kalori ihtiyacı ne kadar?” gibi sorular müşterilerin aklında kalmaktadır. Bu konuda sizlere kalori hesaplama ve günlük kalori ihtiyacı hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Kalori Nedir?

Kalori, bir insanın kilo almasındaki en önemli etken olmaktadır. Lida orijinal ürünü kullananların çoğu bu durumu iyi bilmektedir. Bir vücudun 1 günde yaktığı kalori miktarı günlük kalori ihtiyacınız anlamına gelir. Eğer ki günlük kalori ihtiyacınızın altında kalori alımı gerçekleşir ise vücut zayıflamaya başlar. Eğer ki günlük kalori ihtiyacının üzerinde bir alım gerçekleşirse bu da kilo alımına sebep olur. Dikkat etmeniz gereken konu da bu olmaktadır. Zayıflayanlar da bu konuya dikkat ederek kilo verme sürecini hazırlamaktadır. Buna göre planlar yapılır ve buna göre çizelgeler oluşturulur. Sonrasında ise kilo verme süreci başlar.

Günlük Kalori İhtiyacı Nasıl Hesaplanır?

Bunun için birçok yöntem bulunur. İnternet üzerinde günlük kalori miktarı belirtilir fakat insandan insana bu durum değişiklik gösterir. Yetişkin bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2.400 kalori olmaktadır. Fakat sizinki 2.000 veya 2.5000 kalori bile olabilir. Bu durum enerjik olup olmamanıza ve metabolizma hızınıza bağlıdır.

Eğer ki Lida sipariş ettiyseniz artık kalori çizelgenizi hazırlamak için hazırsınız. Günlük kalori ihtiyacını hesaplamak için yapmanız gereken bir çizelge oluşturmaktır. Sonrasında her gün yediklerinizin ve içtiklerinizin kalorisini not etmeniz gerekir. Günün sonunda çizelgeyi inceleyerek toplamda ne kadar kalori aldığınızı anlayabilirsiniz. Örneğin 2.000 kalori aldınız diyelim. Halen kilo alıyorsanız metabolizmanızın yetişkin insanlara göre daha yavaş olduğu anlaşılmaktadır. Bu durumda 1.500 kaloriye kadar indirmeniz gerekmektedir. Eğer ki sabırlı bir bireyseniz ve vakit geçirmek için bir şeyler ile oyalanıyorsanız bu süreç sizin için çok rahat geçecektir.

Lida satın alan her üye kendini ödüllendirebilir. Bu çizelge size abur cubur yeme imkanı bile sunabilir. Örneğin 1.700 kalori sizin günlük kalori ihtiyacınız olsun. 1.300 kalori tükettiniz. 200-300 kalorilik bir abur cubur tüketerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Bu da motivasyonu arttıran bir eylem olmaktadır.

lidaGenel

Bitkisel Lida

lidaGenel

lida Sipariş

lidaGenel

Lida Ankara

lidaGenel

Lida

orjinal lidaGenel

Orjinal Lida

Lida hapGenel

Lida Nedir?

Yorum yap

Call Now Button